Angielskie przysłowia w zdjęciach/ English proverbs in pictures

Jagoda Ratajczak, kategoria: The Language Daily

Jest mi niezwykle miło słyszeć tak wiele pozytywnych opinii na temat pierwszej części sesji zdjęciowej ilustrującej angielskie przysłowia, którą ja i współautorzy sesji (Tomek Krampikowski i Agnieszka Wyka) zdążyliśmy się już poszczycić na profilu Blogującej na FB. Ale zdjęcia zdjęciami, prócz ładnej buzi (jak to mówią…), będzie i treść; zdjęcia te będą towarzyszyć nowemu cyklowi na blogu opowiadającemu właśnie o pochodzeniu tych przysłów.We współpracy z native speakerami, towarzystwem siedzącym w etymologii zarówno języka angielskiego, jak i polskiego, wreszcie, sięgnąwszy do własnej wiedzy i skonsultowawszy się z użytkownikami także innych języków europejskich…powinno wyjść coś co najmniej ciekawego. To niebawem!

Część 1- „It is no use crying over spilt milk”

 English version below:

I am very happy to hear so many positive comments on the first part of the „English Proverbs in Pictures” photoshoot which we have proudly presented on Blogujaca FB profile, together with the co-authors of the photoshoot, Tomek Krampikowski and Agnieszka Wyka.  These pics are just the beginning though; after all, a pretty face (as they call it…) is one thing, and content is another; these pics will accompany the new blog series about the origin of the proverbs listed.  Having cooperated with the native speakers of English and people dealing with etymology of both English and Polish, as well as having used my own „knowledge resources” and having consulted the speakers of other European languages…you might expect results which will be at least interesting. Coming soon!

4 Komentarze/y dla “Angielskie przysłowia w zdjęciach/ English proverbs in pictures”

 1. YOeLL napisł/a

  Rozlane mleko rządzi. Zdecydowanie!


 2. Jagoda Ratajczak napisł/a

  Jeaa! I rozlane mleko jako pierwsze wrzucim na blogowy ruszt;)


 3. wirtualny_znajomy napisł/a

  Obrazki odciągają męskiego widza od treści przysłów. Strasznie seksistowskie… ale TAKIE MAJĄ BYĆ! Żeby nie było, że jestem antyseksitą :)


 4. Jagoda Ratajczak napisł/a

  Nie wiem, czy seksistowskie, jeśli coś jest ładne/ zachęcające nie oznacza jeszcze, że jest seksistowskie;) a jeżeli kogoś obrazki zachęcą do (mimo wszystko) przeczytania także teksty…to chwała obrazkom, ale o tym debata już była :)


Napisz Komentarz