Zamierzasz wyjechać na wakacje z dzieckiem? Przeczytaj, co warto wziąć ze sobą

Najważniejszą kwestią dla każdej rodzicielki jest rozwój i poczucie bezpieczeństwa jej potomka. Od najwcześniejszych lat troszczy się o własne pociechy – i dba o to, by odpowiednio rosły. Obojętnie, czy przebywasz w mieszkaniu, czy wybierasz się w podróż – będziesz potrzebować dla swego malucha wielu gadżetów, by mieć w zanadrzu ogół tego, co jest niezbędne by zatroszczyć się o opiekę na dobrym poziomie. Istotnym aspektem są sprzęty medycznego zastosowania, czy dobrze zaopatrzona apteczka. Nim zapakujesz się do samochodu, zastanów się, czy posiadasz na prawdę wszystko, co będzie niezbędne, by wyprawa była udana.

Jeżeli wyjeżdżasz z kilkumiesięcznym dzieckiem – bierzesz dla niego zwykle więcej sprzętów niż własnych. Ważne są jednorazowe pieluchy, spora ilość ubrań na zmianę, pojemniki z jedzeniem, gryzaki, czy przydatny odciągacz kataru. Bardzo ważką rzeczą jest wózek dziecinny. Kapitalnie, gdy sprzęt jest nie jedynie wygodny i odpowiedni do wymagań niemowlaka, ale również realizuje kilka ról jednocześnie – np. jako fotelik do samochodu – w takim przypadku możemy zaoszczędzić dużo miejsca w samochodzie.

W kwestii kilkuletnich pociech warto mieć pod ręką komplet bandaży – na okoliczność urazów w czasie korzystania z placu zabaw. W temacie alergików nie możesz zapomnieć, by spakować inhalator. Wskazane jest zatroszczyć się również o siebie. Wyspany i spokojny rodzic – to częstokroć fundament, by latorośl była szczęśliwa. Jeżeli brzdąc ma zaledwie kilka miesięcy -  pewnie karmisz piersią. Przeto koniecznym przedmiotem będzie laktator medela swing, czy wkładki laktacyjne medela. Żeby z kolei twoje ciało odpoczęło nocą – warto w tej sferze wyposażyć się w biustonosz do spania.

Wieczorem po intensywnym dniu opieki nad maluchem – jaka w przypadku wielu dzieci najczęściej jest niesłychanie wymagającym zadaniem, warto pomyśleć o własnych potrzebach i chwili chilloutu. Usiądź w fotelu, włącz dobrą muzykę i podłącz odświeżacz powietrza do kontaktu. Odmiennym rozwiązaniem uzyskania subtelnego zapachu w pomieszczeniu będzie nawilżacz powietrza parowy, do którego masz możliwość dolać np. olejek herbaciany. Poczytaj choć sekundę ciekawą lekturę i miarowo oddychaj. Naładuj baterie na następny dzień.