Wyjście z dzieckiem na przedstawienie

Podziębienie u malucha to stan, który zawsze budzi wśród opiekunów zaniepokojenie. Dobrze jest reagować błyskawicznie, aby nie doprowadzić do rozwijania się choroby. Zwłaszcza zimą, gdy drobnoustroje pojawiają się częściej z większą częstotliwością aniżeli w pozostałych porach roku. Przeziębienie często objawia się: kichaniem, zakatarzeniem, bólem przełyku, chrypką, chrząknięciem, stanem przedgorączkowym albo lekką gorączką, niedobrym samopoczuciem.

Dlatego przykładowym z głównych akcesoriów w domowej apteczce jest aspirator do nosa. W sprzedaży występuje wiele modeli, czyli mama i tata nie będą mieć kłopotu z wytypowaniem właściwego. W wypadku dzieci do 2 roku życia doskonale będzie sprawdzać się gruszka do nosa i w tym wypadku także można wytypować odpowiednią wśród licznych modeli. Na początku, gdy nieżyt nosa nie jest spory, będą wystarczyły inhalacje z soli fizjologicznej, które pozwalają oczyszczać górne drogi oddechowe a także sprawią, że maluch będzie czuć się bardziej komfortowo. Opiekunowie mają możliwość też wykorzystać naturalne metody leczenia, zanim podadzą maluchowi środki farmakologiczne.

U dzieci powyżej 6 roku życia można podawać olejek z drzewa herbacianego, wykazujący działanie przeciwbakteryjne, przeciwzapalne oraz dezynfekujące. Jeżeli maluch kaszle, to wziew z tego specyfiku załagodzi kaszel, przyniesie ulgę oraz załagodzi dyskomfort. Jeżeli po pierwszych dniach przeziębienia nie pomogą metody naturalne, wśród jakich muszą dominować inhalacje, należy skonsultować się z lekarzem. Jeżeli u malucha pojawi się gorączka, to jeszcze przed wizytą u specjalisty opłaca się użyć termometr bezrtęciowy oraz sprawdzać precyzyjnie ile stopni ma maluch.

Termometry bezrtęciowe skutecznie wyparły standardowe termometry z rtęcią. Docenia się ich bezpieczeństwo oraz prostotę zastosowania. Są one także udostępnione w korzystnej cenie. Mama i tata chętnie kupują termometry bezdotykowe, gdyż nie mają obowiązku ich przyłożyć maluchowi do ciała, co jest znaczące w wypadku dzieci, dla których często jest to czymś stresującym. Wzorcowo wypełniona apteczka w domu pozwala zachować spokojną atmosferę w wypadku pierwszych symptomów przeziębienia.