Malunki oraz zdobienia na ścianie oddziałów dziecięcych w klinikach

Szpitale w Polsce są o wiele bardziej miłe dla dzieci. Kilkanaście lat temu oddziały pediatrii wyglądały tak samo jak pozostałe w konkretnym szpitalu. Aktualnie kieruje się uwagę też na samopoczucie dziecka oraz to, żeby maluchy w szpitalu czuły się komfortowo i nie miały powodu przejmować.

Rysunki oraz zdobienia na ścianach oddziałów dziecięcych w salach, w jakich leżą najmłodsi to najlepszy tego przykład. Mają one przyjemne kolory oraz nawiązują do motywów rozpoznawanych przez dzieci ze świata natury albo bajek. Na oddziałach najczęściej znajdują się świetlice, w jakich także można oglądać interesujące zdobienia. To jest znaczące na przykład uwzględniając maluchów zmagających się z ciężkimi chorobami. Kieruje się na to uwagę na równi jak na wyposażenie na oddziale pediatrycznym. W takim przypadku na równi liczy się to, żeby zmagające się z chorobą dzieci czuły się komfortowo.

Dlatego na przykład w głównym wyposażeniu można znaleźć ciśnieniomierz nadgarstkowy omron, gwarantujący prędkie oraz precyzyjne badanie ciśnienia każdego dnia. Dostępne ciśnieniomierze nadgarstkowe są komfortowe i nie wzbudzają w dzieciach strachu. Kiedy maluch jest w ośrodku zdrowia pierwszy raz, to tym bardziej istotne jest to, żeby w takich obszarach, w jakich to możliwe, zminimalizować jego poczucie dyskomfortu. Tradycyjne ciśnieniomierze naramienne zapewniają także wiarygodne wyniki. Najczęściej stosuje się je w przypadku dzieci w wieku starszym. Oddziały dla dzieci z ukierunkowaniem na przypadki kardiologiczne to oddziały, gdzie można znaleźć dwa wskazane wyżej typy ciśnieniomierzy.

Nowocześnie zaprojektowany detektor tętna płodu pozwala na osłuchanie pracy serca płodu już od dziesiątego tygodnia ciąży. Tego typu badanie KTG można wykonywać w domu. Aczkolwiek sprzęt taki znajduje się także na podstawowym wyposażeniu oddziałów położniczych oraz dziecięcych, tak samo jak gogle ochronne jako osłona dla lekarzy. Na oddziałach położniczych oraz pediatrycznych musi też znaleźć się lampa na podczerwień dla niemowląt, które potrzebują promieniowania ultrafioletowego po porodzie. Odpowiednie wyposażenie oraz przyjazne dla wzroku rysunki na oddziałach pediatrycznych wpływają idealnie na psychikę najmłodszych pacjentów.