Jak uświadamiać dzieci o bezpieczeństwie w czasie trwania COVID 19? Główne sposoby osłony

Rozszerzanie się COVID 19 sprawiło, że opiekunowie stanęli przed kilkoma nowymi doświadczeniami. Jednym z nich jest to, że musieli edukować dzieci o bezpieczeństwie w trakcie pandemii. Chodzi tutaj zarówno o to, by utrzymywać dystans społeczny, jak i zadbać o swoje zdrowie.

Opiekunowie musieli też przetłumaczyć, jak znaczące jest troszczenie się o zachowanie higieny, by nie rozszerzać pandemii. Podstawowe sposoby ochrony takie jak rękawice jednorazowe nitrylowe są czymś standardowym w wykorzystaniu. Dzieci mogły zobaczyć, że opiekunowie zakładają je na wyjścia do sklepu albo że powinni je zakładać w czasie spotkania w urzędach, szpitalach albo w innych miejscach.

Młodzież też miała obowiązek, by zakładać maseczki i troszczyć się bardziej o higienę. W takim razie produkty jakimi są rękawiczki bezpudrowe tak samo stały się dla nastolatków chlebem powszednim. Przed pandemią nikt nie kierował szczególnej uwagi na fartuch medyczny, aczkolwiek później był to element stroju, jaki z koronawirusem kojarzył się wyjątkowo.

Dla małych dzieci pandemia jest czymś czego nie mogą zrozumieć. Nie rozumieją, o co chodzi. Dla nich zamknięcie w mieszkaniu, dźwięk karetek oraz realia szpitalne były dużym stresorem. Dlatego opiekunowie powinni objaśnić, że fartuch ochronny nie jest czymś, czego należy się obawiać.

Opłaca się najmłodszym mówić, w jakich sytuacjach korzysta się z fartuchów oraz w jakich sytuacjach dobrze będzie je zakładać. Opiekunowie powinni wytłumaczyć, że najczęściej noszą fartuchy osoby starsze i że jest to powiązane z określonymi okolicznościami. W dzieciach nie powinny one wywoływały lęku. Natomiast, muszą one mieć świadomość, że fartuchy są nakładane dokładnie po to, by można było ochronić się przed bakteriami i nie dopuszczać do rozwoju pandemii.

Jeśli opiekunowie maluchom wszystko szczegółowo objaśnią, to kombinezon jednorazowy medyczny nie będzie wywoływać w nich potem strachu. Maluchy będą miały pojęcie, że jest to środek zabezpieczenia osobistego dla lekarzy oraz pracowników pogotowia, jacy mają kontakt z chorymi zmagającymi się z koronawirusem.