Podróże edukacyjne

Jak wszyscy wiemy podróże kształcą. Tyczy się to zarówno starszych jak i młodszych osób. W dzisiejszym świecie podróże także na duże dystanse przestało być czymś szczególnym. Jeśli chcielibyśmy aby nasze dzieci weszły w dojrzałe życie przystosowane do życia w dzisiejszej rzeczywistości to bez wątpliwości powinniśmy dać im możliwość obejrzenia kawałka świata kiedy są jeszcze pod rodzicielską opieką.

Jest mnóstwo różnych destynacji, do których możemy się udać i z pewnością każdy namierzy coś co mu odpowiada zarówno pod względem tematyki jak też ceny. Dobrym miejscem jest południowe wybrzeże Morza Śródziemnego – państwa tam leżące w dużej mierze utrzymują się z turystów, a jednocześnie pozwalają na poczucie odrobiny prawdziwej egzotyki. Wycieczki do Maroka, czy Tunezji są całkiem popularne, co za tym idzie dostępne cenowo. Wycieczka do któregoś z tych państw z pewnością zapadnie w pamięć naszych milusińskich na długo, a jednocześnie im zapoznać się z cywilizacją inną od tej rodzimej.

Kolejnym ciekawym miejscem , które można odwiedzić jest Gruzja – kraj tak samo podobny jak i daleki. Wyjazd do Gruzji, podobnie jak w rejon śródziemnomorski nie spowoduje bankructwa, a jednocześnie pozwoli na zobaczenie państwa odbiegającego od tego co znamy codziennie. Przystępność wyjazdu tym razem wynika z nie popularnością turystyki w Gruzji, a raczej tym, że mieszkańcy Gruzji Polaków lubią i najczęściej są przyjaźni.

Jeśli mamy ochotę na bardziej egzotyczny wyjazd, a jednocześnie nie ogranicza nas budżet to świetnym pomysłem jest wycieczka na Kubę. Wyspa ta jest jednym z ostatnich miejsc w dzisiejszym świecie, które opiera się globalizacji. Komunistyczny system władzy sprawia, że w wielu sprawach Kuba jest do tyłu w stosunku do reszty świata, przez co jej mieszkańcy często egzystują w ubóstwie. Pomimo tego Kuba jest krajem dość bezpiecznym, a jej mieszkańcy są sympatyczni. Warto odwiedzić Kubę, ceny wycieczek są wyższe niż w przytoczonych powyżej przypadkach ale jest to wyspa godna odwiedzenia.

Podsumowując, zabieranie ze sobą naszych pociech na dalsze wyjazdy będzie dla nich najlepszą lekcję ze stosowanej geografii, ale też naukę życia, gdyż w dojrzałym życiu, będą gdzieś jeździć. Niezależnie od tego czy wybierzemy się do Egiptu czy na wyprawę do Gruzji, nasze dzieci wyniosą z tego dużo cennej wiedzy.

Przydatne linki:

solisci.pl - oficjalna strona Klubu Podróżników Soliści, pełna podróżniczych inspiracji, które znajdziesz też na blogu.