Krótka lista dań – czyli to co maluchy lubią najbardziej

Ludzie którzy mają dzieci wiedzą, iż nie tak łatwo przygotować danie które maluch zje bez grymaszenia. Co nie tylko jest zdrowe, ale jednocześnie zwyczajnie będzie mu smakowało. Dzieci mają zwykle krótką listę dań, które zjedzą z chęcią. Jest to widoczne również w kartach w restauracjach – w których osobną pozycję stanowią potrawy dedykowane dla dzieci.

Zatem jakie są ukochane przysmaki dziecięce? Nie biorąc pod uwagę tego iż dzieciaki uwielbiają słodycze i mogą je pochłaniać w dowolnej ilości, każdy z nas zdaje sobie sprawę – że nie są one ani zdrowe ani pełne w witaminy. Działają również źle na zęby u dziecka. Jest natomiast kilka zdrowych przekąsek, które twoja pociecha z pewnością polubi.

Marki dziecięce dwoją się i troją, by wymyślić smakołyki z owoców, które będą smakowały w taki sposób, by dziecko samo miało ochotę po nie chwycić. Mowa tu o rożnego rodzaju żelkach i lizakach – z nadzieniem owocowym. Istnieją również pełne owoców przecierki i soczki, które jakże są polecane dzieciom.

A co w sferze pełnych posiłków? Istnieje kilka sprawdzonych opcji. Prawie każde dziecko zje ze smakiem włoskie spaghetti! Popularna pizza również jest tego typu rozwiązaniem, po które sięga niejeden opiekun. Warto natomiast spreparować ją samemu w domu, aby mieć pewność jakie składniki do jej przygotowania zostały wykorzystane. Można przeforsować tutaj sporo warzyw – kukurydzę, pieczarki a nawet szparagi!

Dobrym sposobem są również zupy, przede wszystkim te przetarte. Gdy zblendujemy poszczególne składniki, choćby np. por – kilkulatek prawdopodobnie nie odróżni poszczególnych składników i chętnie spałaszuje zupę jako całość. Także desery możemy samemu przygotować w zdrowy sposób.

Znaczący jest również sposób podania potrawy, ponieważ maluch często „je oczami”. Jeżeli talerz prezentuje się smakowicie i w przyjemny dla malucha sposób, jest ogromna możliwość, że że się nie sprzeciwi! Dzięki takim technikom możemy dostarczyć dziecku niezbędnych do zdrowego wzrostu mikroelementów.