Familijne wakacje w górach . W jakie miejsca warto się wybrać, gdzie szukać zakwaterowania i których atrakcji zaznać?

Obmyślasz urlop z dziećmi w górach? Na terenie naszego kraju jest sporo atrakcyjnych miejscowości, a jeśli chodzi o wypad z najmłodszymi, warto rozważyć znajdujący się w Górach Orlickich Zieleniec.

Góry – fascynujące przez cały rok

Wyjazd do górskiej miejscowości może być wspaniałym rozwiązaniem nie tylko podczas przerwy zimowej. Mimo że hotel przy stoku, to świetne rozwiązanie dla amatorów sportów zimowych, to w ciepłe miesiące w górskich miejscowościach również znajdziesz wiele sposobów na spędzenie czasu. Najlepszym tego przykładem jest ośrodek narciarski w Zieleńcu (optymalnie noclegi warto wybierać w hotelu przy wyciągu, albo na stoku jak https://www.szarotka.eu/. Piękna lokalizacja tej części miasta Dusznik-Zdroju zapewnia miejsce wielu formom czynnego wypoczynku.

Nocleg z brzdącami

Wybierając się na wakacje w górach z dziećmi, dobrze jest dokładnie przeanalizować dobór hotelu, w którym wynajmiemy pokój. W okresie letnim nic nie zastąpi orzeźwiającej kąpieli, w związku z tym warto celować w hotele z basenem. Aktywności w wodzie będą źródłem ogromnej radości wszystkich członków rodziny.

Po dynamicznym dniu przyda się moment odprężenia. Dobrym wyjściem będzie w takim razie kojący masaż lub wieczór w saunie. W związku z tym doskonałą decyzją może okazać się więc hotel SPA. Aby mieć jednak możliwość cieszyć się chwilą we dwoje, zwracaj uwagę na obiekty świadczące pomoc, którą jest animator dla maluchów.

Ciekawe miejsca w górach

Przestrzenie wokół Dusznik-Zdroju dopomagają aktywnym formom spędzenia wakacji, zarówno spokojnym przechadzkom po górskich szlakach, jak również przejażdżkom jednośladem. Doskonałą bazą startową będzie między innymi Zieleniec. Atrakcje dla dzieci są czymś, czego bez wątpienia tu znajdzie się bez liku. Za przykład może służyć Zieleniec Summer Park, który obowiązkowo musi odwiedzić każda rodzina z dziećmi, odbywająca wakacje w okolicach gór Orlickich.

W letnim parku można cieszyć się z licznych fajnych atrakcji, w tym zjazdu na nartach po stoku pokrytym trawą lub z quadów. A po kilku godzinach zabawy warto wybrać się na miejscową ucztę, którą zapewni restauracja regionalna. Gospody, gdzie dane jest najeść się do syta też w Zieleńcu jest pod dostatkiem. (jedną z restauracji na mapie Zieleńca jest https://www.szarotka.eu/gastronomia/restauracja-zieleniec<zobacz menu w restauracji.)

Zobacz jak wyjątkową przygodą mogą być rodzinne wakacje w górskich kurortach.