Zapewne niejedna kobieta mająca dzieci ma problem, by znaleźć parę chwil wyłącznie dla siebie. W natłoku codziennych obowiązków spora grupa kobiet zapomina, że muszą troszczyć się tak samo o innych, jak również o swoje potrzeby. Droga mamo! Pamiętaj więc o tym, by wygospodarować czas na wyczekany relaks.
Wypielęgnowana skóra to kluczowa sprawa
Procesu starzenia nie da się zahamować, ale można spowolnić jego oznaki. Właściwie wybrane oleje kosmetyczne sprawią, że cera stanie się jędrniejsza i odżywiona. Latem koniecznie trzeba zaś stosować kosmetyki do opalania, które zabezpieczą skórę przed zbyt długą ekspozycją na słońce, która jeszcze bardziej nasila starzenie się skóry i czyni ją przesuszoną.
Odrobina wytchnienia
Nawet najlepsze preparaty kosmetyczne, nie są w stanie zastąpić niezbędnego nam wypoczynku. Aby skóra pięknie się prezentowała, nasze ciało ma się odprężyć. Kobiety w ciąży powinny ponadto zadbać o suplementy dla ciężarnych, które pomogą zachować piękny wygląd skóry, włosów i dłoni.
Przynajmniej raz na tydzień można sprawić sobie relaksującą godzinkę w wannie z pachnącymi płynami. Po jej skończeniu obowiązkowo należy wklepać w skórę nawilżający balsam. Raz na jakiś czas warto również nanieść na twarz regenerującą maseczkę lub zafundować sobie odprężający masaż. Takie niewielkie przyjemności można sobie ponadto uprzyjemnić filiżanką pysznej herbaty lub lampką dobrego wina.
Nie zapominajmy również o aktywności ruchowej, która jest tak ważna dla naszego zdrowia i nastroju. Niekoniecznie musi być to morderczy trening na siłowni. Wystarczy chociaż godzina marszu kilka razy w tygodniu.
Postaw na odpowiednią pielęgnację!
Aby pielęgnacja przyniosła pożądane efekty, należy właściwie dobrać kosmetyki. Inne będą kosmetyki do cery naczynkowej, a inne do skóry nadmiernie przesuszonej. Specjalnego traktowania wymaga cera łuszcząca się.
Jeżeli dochodzi do problemów dermatologicznych, warto celować w kosmetyki na trądzik. Ich wybór warto omówić z kosmetyczką lub lekarzem. Niewłaściwie dobrane preparaty mogą przynieść więcej negatywnych skutków niż pozytywnych następstw, szczególnie w przypadku wysoce zaawansowanych preparatów.