Czy warto kupić dziecku psa?

Niejedno dziecię chce mieć w domu jakieś zwierzątko. Co zrobić, gdy Wasze dziecko śni o psiaku? Nie ma co ukrywać – mały piesek w domu to dużo radochy! Ale to również obowiązki oraz dużo pracy. W jaki sposób nauczyć pociechę odpowiedzialnej opieki i adekwatnego traktowania psiaka? Poniżej znajdziesz kilka naszych porad.

Na początek możesz się wybrać z dzieckiem do sklepu z rzeczami dla psa. Dobrze jest nabyć kojec, miski, przysmaki, czy kilka zabawek na początek – aby piesek łatwo zaaklimatyzował się w mieszkaniu. Taka wyprawka dla szczeniaka jest właściwie nieodzowna, a poprzez to również zaangażujesz swojego malucha w najważniejsze kwestie.

Następną bardzo istotną sprawą jest właściwe karmienie zwierzaka. Pamiętaj że winien mieć on na stałe swoje miejsce na miskę, ale również stałe godziny karmienia. Dziecko powinien wiedzieć, że szczeniak stale musi mieć świeżą wodę i nie zapominać o posiłkach. Pokaż dziecku jak często karmić psa i jakie jedzenie mu dawać. W ten sposób będziesz uczył je również dbałości i staranności.

Istotne jest także to, jakim jedzeniem żywicie swojego pupila. Dobrze jest wybierać karmy specjalistyczne dla psów, tak aby dbać o jego kondycję i zrównoważony wzrost. Oprócz zaplanowanych posiłków możesz od czasu do czasu pozwalać psu na przysmaki. To kapitalne rozwiązanie, gdy chcesz namawiać pieska do nauki nowych sztuczek. Możesz go wynagradzać za nawet małe tryumfy. Rekomendujemy zwłaszcza suszone przysmaki dla psa.

dziecko z psemNie zapominaj również o zabawach! Jest to stymulujące równocześnie dla szczeniaka, jak i dla dzieci. Co ważne, pomimo że oczywiste – spacerowanie. To zarówno podstawowa potrzeba, jak i moment na ciekawe spędzenie czasu przez twojego psiaka, który jest bardzo ciekawy każdego zakątka. Także Waszemu kilkulatkowi dobrze zrobi zdrowa ilość spacerów!