Wybór przedszkola – na co zwrócić uwagę wybierając placówkę?

Kiedy nasz potomek zaczyna stawić pierwsze kroki w świecie edukacji – jest to bardzo duży krok zarówno dla malucha, jak i jego opiekunów. Gdy wybieramy przedszkole dla naszej latorośli, zazwyczaj zwracamy uwagę na lokalizację, koszty, wychowawców, catering, czy ponadplanowe zajęcia. Ale przecież nad wyraz ważną sprawą jest bezpieczeństwo naszego malucha. Szkoda zatem, że tak mało zwracamy naszą uwagę w kierunku infrastruktury budynku, w której dziecko będzie przebywać niemal codziennie.

Przedszkola zlokalizowane są w bardzo rożnych budynkach. Czasem są to nowoczesne wille, niekiedy stare kamienice, a nawet zabytkowe budowle. Wszystko zależy od lokalizacji i zabudowy okolicy, w której są zlokalizowane. Budynki te pochodzą z różnych lat, charakteryzują się inną konstrukcją, zbudowane z rożnych materiałów – od cegły po beton architektoniczny. Co je łączy? Rodzaj przestrzeni użytkowych i ich przeznaczenie. A zatem w każdym przedszkolu pojawi się szatnia, sala zabaw, stołówka czy jadalnia. Często do poszczególnych pomieszczeń, o ile budynek jest wielokondygnacyjny, prowadzą schody z betonu architektonicznego. Ważne by było one skonstruowane w sposób bezpieczny, a przede wszystkim dopasowane do małych stópek.

Nieodzownym elementem w każdym przedszkolu – jest plac zabaw, gdzie dzieciaki mogą bawić się na świeżym powietrzu. Często na podwórku znajduje się także dodatkowa infrastruktura w postaci ławeczek lub bardziej nowoczesnych siedzisk, gdzie maluchy mogą odpocząć po intensywnej zabawie. Podłoże placu zabaw obecnie wykłada się kauczukiem, trawą, czasem do jego aranżacji wykorzystuje się płytki betonowe.

Zobacz też - https://www.modernconcrete.pl/oferta/

Rzadkością w publicznych budynkach przedszkolnych są balkony czy tarasy, niemniej jednak jest sporo prywatnych placówek, zorganizowanych w domkach jednorodzinnych, gdzie obecność takich przestrzeni nikogo nie dziwi. Ważne by były one wyposażone w bezpieczne płyty tarasowe betonowe i odpowiednio wysokie i stabilne barierki. Pamiętajmy, że niezależnie od innych ważnych czynników, najważniejsza jest jednak kwestia bezpieczeństwa naszych maluchów.